Ez lesz az első olyan fesztivál itthon, ami kizárólag online nyitja meg idén kapuit. Fellép Pavel Steidl Csehországból, Marcin Dylla Lengyelországból, Karol Samuelcik Szlovákiából, Magyarországot Csáki András képviseli. A művészek koncertjét szeptemberben rögzítették a Zeneakadémia Nagytermében az őszi lezárások előtt.
Fiatal művészek és formációk is bemutatkoznak a fesztiválon, a koncerteket az adott országban rögzítették közvetlenül a fesztivál előtti hetekben. Csehországból Hedvika és Dominika Svendova szólógitár - gitár/fuvola duójának koncertjét és Petra Polackova szólógitár estjét teszik elérhetővé a fesztivál látogatói számára, Lengyelországból Jagoda Swidzinska szólógitár estjét, valamint Andrzej Grygier szólógitár estjét tekinthetik meg az érdeklődők, míg Magyarországról Sidoo Zsombor szólógitár estjét és a Tritonus Gitártrió formációját hallgathatja meg a közönség.
További információkat a Budapesti Nemzetközi Gitárfesztiválról a fesztivál honlapján talál!